Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy opłaca się serwisować w ASO Porsche?
#1
Mając świetny samochód oszczędzanie na naprawach było by najgorszą rzeczą na jaką można sobie pozwolić. Jednak wbrew pozorom należy zadać sobie pytanie czy w serwisach ASO naprawi się samochód w lepszy sposób niż w nieautoryzowanych warsztatach? Jakie są różnice pomiędzy tego rodzaju serwisami? Wbrew pozorom obecnie warsztat niezależny wcale nie musi być gorszy od ASO Porsche. Często w obu rodzajach zakładów bardzo często pracują osoby mające podobne doświadczenie. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Warto o nich wiedzieć zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie.

Którą opcje wybrać?
Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to w większości przypadków wygrywają warsztaty ASO ponieważ zwykle mają o wiele lepsze wyposażenie techniczne. Mają dostęp do komputerów, nowocześniejszych narzędzi oraz wielu innych zaawansowanych rozwiązań. Dodatkowo serwisy te mają największy dostęp do sprawdzonych części dostarczanych przez producenta oraz naprawiają w głównej mierze jedną markę przez co mają bardzo dokładną wiedzę o jej bolączkach i tajemnicach. Dodatkowo jeżeli zdecydujemy się na regularne odwiedzanie serwisów ASO nie ominą nas żadne akcje serwisowe, które są zwykle wdrażane regularnie. Kolejnymi zaletami ASO jest fakt, że niekiedy producent po awarii potrafi wydłużać gwarancję na niektóre podzespoły. Oczywiście komfort obsługi w większości autoryzowanych stacji stoi na najwyższym poziomie. Niestety ceny w tych zakładach również stoją na bardzo wysokim poziomie. Niestety często spowodowane jest to poprzez wyższe koszty utrzymania, które spowodowane są koniecznością inwestycji w nowoczesny sprzęt, szkolenia mechaników oraz flotę pojazdów zastępczych.

Jeżeli chodzi o wybór warsztatu niezależnego to za skorzystaniem z jego usług przemawia oczywiście o wiele niższa cena. W większości przypadków różnica cenowa będzie znaczna na korzyść zakładu niezależnego. Natomiast zwykle takie warsztaty naprawiają wszystkie marki pojazdów i nie są wyspecjalizowane w żadnym konkretnym rozwiązaniu. Dlatego też posiadając bardziej prestiżową markę jak Porsche, Jaguar czy też inne samochody z wyższej półki jednak raczej warto decydować się na ASO. Wybór warsztatów niezależnych zwykle ma największy sens jeżeli jest się posiadaczem popularnych samochodów, których na naszych ulicach jeździ dużo i każdy mechanik miał szansę zapoznać się z ich konstrukcją od A do Z. Oczywiście można trafić na warsztat niezależny, który doskonale zna samochody klasy premium, jednak trzeba się czasem trochę naszukać takiego zakładu.

Polecamy ASO Porsche: http://www.porscheinterauto.pl/marka-porsche.html Warszawa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości